Son Dakika
DEZENFEKTAN STANDLARINDA EN İYİ HİZMET ABD'de korona salgınında can kaybı 98 bin 706'ya yükseldi ABD'de korona salgınında can kaybı 90 bin 996'ya yükseldi ETKİNLİK VE KONGRE STANDLARINDA EN İYİ HİZMET Dün duyurulmuştu! Yoğun ilgiden dolayı başvuru sayfası kilitlendi DEPREM SONRASI TAŞINAN TAŞINA Yabancıya konut satışında tarihin en iyi ilk çeyrek rakamları görüldü Kocaeli Bilişim Fuarı Açılıyor... YENİ DOĞU Reklam “İşiniz Tam zamanında” sloganı ile Üretime devam... İSTANBULDA VE İZMİRDE DEPREM
MAPS MAGAZİN
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
DEZENFEKTAN STANDLARINI SİZİN İÇİN ÜRETİYOR
 
İPHONE 11 ZİRVEDE
İPHONE 11 ZİRVEDE
 
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
Milyonların beklediği oyun VALORANT, 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkıyor
 
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Koronoda Türkler Bağış Yaptı
Türkiye gazetesinden iki güzel hediye
 

Türkiye gazetesinden iki güzel hediye

Dağıttığı kitaplarıyla ve ansiklopedileriyle her eve bir kütüphane kuran Türkiye gazetesi, bayramda okurlarına iki kıymetli eser hediye ediyor.

15 Mayıs 2020 Cuma 18:55
Yazdır

 

"Namâz Kitâbı" ile "Kıyâmet ve Âhiret" çekilişsiz kurasız gazetemize abone olan ve olacak bütün okurlara verilecek. Bir Müslümanın evinde bulunması gereken bu iki kıymetli kitapta dinimizin direği namaz ve ebedi hayatımız ahiret anlatılıyor.

Telefon: 444 49 49
https://www.turkiyegazetesi.com.tr/abone


İKİ KIYMETLİ HAZİNE AHMET DEMİRBAŞ

Ehl-i sünnet âlimlerinin eserlerinden hazırlanan bu iki kitabı, her Müslüman mutlaka okumalı ve çocuklarına da okutmalıdır...

Bir süredir “her okuyucumuza iki baş ucu kitabı hediye” diye gazetemizin sürmanşetinde anons ettiğimiz Namaz Kitabı ile Kıyamet ve Âhiret’in içinde neler var? Buyurunuz, yakından bakalım: NAMÂZ KİTÂBI Bu eserlerden ilki, Hakikat Kitabevi yayınlarından olan Namaz Kitabı... Dinimizde, iman ettikten sonra en mühim emir, beş vakit namaz kılmaktır. Her Müslümana farz-ı ayndır. Kılmamak büyük günahtır... Âdem aleyhisselâmdan beri, her dinde bir vakit namaz vardı. Hepsinin kıldığı bir araya toplanarak, Muhammed aleyhisselâma inananlara farz edildi. Namaz kılmak, imanın şartı değildir. Fakat, namazın farz olduğuna inanmak, imanın şartıdır. İşte, böyle kıymetli olan namazı doğru kılabilmek için de önce namaz bilgilerini doğru öğrenmek lazımdır. Gazetemizin hediye olarak verdiği bu kitapta; Ehl-i sünnet itikadı, küfrü gerektiren sözler, namaz, abdest, gusül, teyemmüm, oruç, hac ve zekât bilgileri kısa ve öz olarak anlatılmıştır. Ehl-i sünnet âlimlerinin nadide eserlerinden istifade edilerek hazırlanan bu kitaptaki namaz bilgilerini her Müslüman mutlaka öğrenmeli ve çocuklarına da öğretmelidir... KIYÂMET ve ÂHİRET İnsan ölünce, (Dünya hayatı) biter. (Âhiret hayatı) başlar. Âhiret hayatı üç kısmdır: Tekrar dirilinceye kadar, (Kabir hayatı)dır. Sonra, (Kıyâmet hayatı), bundan sonra, (Cennet ve Cehennem hayatı)dır. Bu üçüncü hayat, sonsuzdur... İşte, okuyucularımıza hediye olarak verilecek olan bu ikinci eserde büyük İslâm âlimi İmâm-ı Muhammed Gazâlî hazretleri "Kur’ân-ı kerîmde kıyâmet ve âhiret hâlleri"ni anlatmaktadır. İnsanın ölümü, ruhun bedenden ayrılması, kabir hayatı, kabir sualleri, kıyamet günü insanların hesaba çekilmesi, Cennet ve Cehenneme nasıl gidileceği geniş olarak açıklanmaktadır. Ayrıca, bir Müslümanın kendisini nasıl hesaba çekmesi ve ne şekilde hareket etmesi gerektiği çok güzel bir şekilde izah edilmektedir. Ayrıca, "Feth-ül-mecid" isimli bir Vehhabi kitabından kısımlar alınarak, kitaptaki bozukluklar izah edilmiş, Ehl-i sünnet âlimlerinin cevapları yazılmış, tasavvufun ne olduğu çok güzel açıklanmıştır. Resulullah efendimizin kabrini ve diğer kabirleri ziyaret, kabirdekilerin hâlleri, kıyamet günü herkesin sevdiğinin yanında olacağı konuları açıklanmıştır... Büyük İslam âlimi Hüseyin Hilmi Işık "kuddise sirrûh" Efendi'nin tercüme ettiği bu eserleri gazetemiz hediye etmektedir. İnsanlara bundan daha kıymetli ve daha  faydalı bir hizmet olabilir mi? Fırsatı kaçırmayın derim..
Anahtar Kelimeler: türkiye,gazete,namaz kitabı,kıyamet ve ahiret,
Bu haber toplam 1155 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
YazarlarHava Durumu
Havadurumu
Misafir YazarlarFinans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Namaz Vakitleri
İmsak
05:57
Güneş
07:37
Öğlen
13:28
İkindi
16:32
Akşam
18:59
Yatsı
20:27
Fotogaleri
Tarihte Bugün
Çok Okunanlar
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur